Marimekko Oiva ontbijtbord Ketunmarja (2023) met vosjes | Ø 20 cm
Ketunmarja ontbijtbord, 2023 editie van Marimekko
De basis van het bord is net bij al het andere Oiva servies net een beetje offwhite. Maar dan.... mijn twee favoriete stoute dieren; de vosjes die op vogels zitten te loern die op hun beurt bessen aan het snoepen zijn.
Het ontwerp werd in 2018 geschilderd door Aino-Maija Metsola, een dierenfan. Ze tekende bijvoorbeeld ook het Ilves dessin met de lynxen. Komt dat even goed uit, mevrouw Kleuroptafel is ook enorm fan van dieren op servies! Dit is overigens de 2023 editie van Ketunmarja. De besjes zijn donker mosterd van kleur en ik denk dat ook de vossenstaarten anders van kleur zijn dan eerdere edities. Maar natuurlijk kan deze Ketunmarja serie heel goed samen met voorgaande. Daar orgen ze wel voor bij Marimekko!
Herst of Kerst!
Het tafereel met de vosjes past perect in een kerst-setting vanwege de gezelige taxustakjes. Maar het ook lekker herfstig. Aan de andere kant... ik zou deze bordjes ook hoogzomer wel willen gebruiken om m'n boterham met kaas van te eten!
Het Ketunmarja servies combineert mooi met het beige of zwarte Räsymatto. Maar ook bijvoorbeeld met de gouden 'ruiten' van het Tiiliskivi.
Vergeleken met de meeste serviezen, staan de borden van dit Oiva-servies redelijk hoog boven tafel, waardoor het zelfs een beetje lijkt te zweven. Heel mooi!
Dit bordje is 20 cm in doorsnede. Groot genoeg als ontbijtbord of saladebord.
Alle informatie over het Oiva Ilves ontbijtbord van Marimekko
- Marimekko Oiva ontbijtbord / saladebord
- Dessin: Ketunmarja 2023
- Kleuren: witte basis / onderkant met print in vosbruin, groen met zwart en grijs
- Diameter: 20 cm
- Materiaal: steengoed (steviger dan aardewerk)
- Merk: Marimekko
- Kan in de oven, magnetron, vriezer en vaatwasser
- Het wit (de basis van het bord) is niet het spierwit van porselein, maar offwhite
- Marimekko productcode: 071337